*Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīm vai Šveices Konfederācijā.
Atjaunināts: 30.11.2024.
Lai strādātu Latvijā ir jābūt derīgam reģistrācijas termiņam reģistrā
- Ja reģistrācijas termiņš ir derīgs -> Pārreģistrācija.
- Ja beidzies reģistrācijas termiņš -> Atjaunot reģistrāciju profesijā
Pārliecināties par savu statusu reģistrā
Reģistrētās ārstniecības personas - informācija par ārstniecības personām, kuras šobrīd ir tiesīgas praktizēt profesijā, to ārstniecības personu identifikatoriem un reģistrācijas termiņiem.
Veikt pārreģistrāciju
Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu pārreģistrācija
Ja ārstniecības persona pēc diploma iegūšanas Latvijā strādā vai ir strādājusi profesijā vai kādā no profesijas pamatspecialitātēm, apakšspecialitātēm vai papildspecialitātēm ārpus Latvijas Republikas, kādā no Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīm vai Šveices Konfederācijā ne mazāk kā trīs gadus reģistrācijas termiņa laikā, tad ārstniecības persona, kura vēlas veikt pārreģistrāciju, Veselības inspekcijā iesniedz iesniegumu pārreģistrācijai vai reģistrācijas atjaunošanai (Ministru kabineta 2024. gada 1. oktobra noteikumu Nr. 630 "Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistra noteikumi" 4. pielikums).
Atjaunot reģistrāciju
Ārstniecības un atbalsta personu reģistrācijas termiņa atjaunošana
Ja ir beidzies reģistrācijas termiņš, bet persona ir veikusi profesionālo darbību (strādājusi profesijā vai kādā no profesijas pamatspecialitātēm, apakšspecialitātēm vai papildspecialitātēm) ārpus Latvijas Republikas kādā no Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīm vai Šveices Konfederācijā ne mazāk kā trīs gadus pēdējo piecu gadu laikā, ir tiesības atjaunot reģistrāciju, iesniedzot Veselības inspekcijā iesniegumu ar lūgumu atjaunot reģistrācijas termiņu reģistrā, kā arī:
- darba devēja izziņu vai citu dokumentu par veikto profesionālo darbību, kurā norādīta profesija, amats un laikposms, kurā profesionālā darbība veikta;
- izziņu par tiesībām veikt profesionālo darbību (piemēram, Certificate of Good Standing), ko izsniegusi tās valsts kompetentā institūcija, kurā ārstniecības persona veikusi profesionālo darbību.
* Māsa (vispārējās aprūpes māsa), māsas palīgs, zobārsta asistents – nepieciešams tikai būt reģistrētai ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā.
Ārstniecības persona, kura nav veikusi sertifikāciju un vēlas kārtot sertifikācijas eksāmenu iesniedz sertifikācijas institūcijā vai sertifikācijas komisijā iesniegumu ar šādiem dokumentiem: Ministru kabineta 2024. gada 18. jūnija noteikumi Nr. 391 "Ārstniecības personu sertifikācijas kārtība", 27. punkts.
*Sertifikācija apakšspecialitātē, papildspecialitātē vai ārstnieciskajā vai diagnostiskajā metodē tiek veikta tikai pēc sertifikāta saņemšanas pamatspecialitātē.
Lai veiktu sertifikāciju, pārliecinieties par savu statusu reģistrā
Reģistrētās ārstniecības personas - Informācija par ārstniecības personām, kuras šobrīd ir tiesīgas praktizēt profesijā, to ārstniecības personu identifikatoriem un reģistrācijas termiņiem.
Resertifikāciju var veikt persona, kas atbilst šādiem nosacījumiem:
- ir reģistrēta ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā;
- ir spēkā esošs ārstniecības personas sertifikāts un ne vēlāk kā trīs mēnešus pirms esošā sertifikāta derīguma termiņa beigām ir iesniegts iesniegums sertifikācijas institūcijā vai sertifikācijas komisijā.
*Māsa (vispārējās aprūpes māsa), māsas palīgs, zobārsta asistents – nepieciešams tikai būt reģistrētai ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā.
Lai veiktu resertifikāciju, pārliecinieties par savu statusu reģistrā:
Veselības inspekcijas tīmekļa vietnē informācija par ārstniecības personām, kuras šobrīd ir tiesīgas praktizēt profesijā, to ārstniecības personu identifikatoriem un reģistrācijas termiņiem - Reģistrētās ārstniecības personas.
Ārstniecības personu sertificējošās institūcijas:
- Latvijas Ārstu biedrība – ārsti un zobārsti;
- Latvijas Māsu asociācija – vecmātes un zobu higiēnisti;
- Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienība:
- ārsta palīgs,
- fizioterapeits, ergoterapeits un to asistenti,
- radiologa asistents, radiogrāfers,
- audiologopēds, mākslas terapeits, uztura speciālists,
- tehniskais ortopēds, zobu tehniķis,
- biomedicīnas laborants,
- podologs, masieris,
- kosmētiķis, skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā.