Padomes prezidentvalsts ik pēc sešiem mēnešiem pārņem cita ES dalībvalsts.
Prezidentvalsts galvenais uzdevums ir organizēt, saturiski sagatavot un vadīt visu ES Padomes formātu sanāksmes - eksperta līmeņa un ministru līmeņa sanāksmes, turpināt iepriekšējo prezidentūru darbu, kā arī prezidentvalsts statuss dalībvalstīm dod iespēju ietekmēt ES darba kārtību, izvirzot savas prioritātes.
Latvijas prezidentūra 2015 eu2015.lv
Pašreizējo triju prezidentvalstu komandu veido Spānija, Beļģija un Ungārija.
Prezidentūru trio 18 mēnešu darba programma latviešu valodā: data.consilium.europa.eu
No 2024. gada 1. jūlija prezidentūru ES Padomē pārņem Ungārija.
Ungārija uzskata, ka pēc Covid-19 pandēmijas īpaša uzmanība jāpievērš tiem veselības politikas segmentiem, kuri iepriekš tika atstāti novārtā vai kuros nepieciešamās reformas tika atliktas.
Tiesību aktu jomā īpaša nozīme ir ES tiesību aktu kopumam farmācijas jomā, kuru mērķis ir izveidot konkurētspējīgu, ilgtspējīgu un uz pacientiem vērstu farmācijas regulējumu. Ņemot to vērā, Ungārijas prezidentūras darba kārtībā ir sarunu procesa turpināšana, lai panāktu pēc iespējas lielāku progresu.
Ungārijas veselības politikas prioritāte ir rīcība pret sirds un asinsvadu slimībām, tāpēc prezidentūras darba kārtībā ir ietverti Padomes secinājumi par šo būtisko jautājumu. Turklāt līdz ar regulas par cilvēku izcelsmes vielām pieņemšanu darba kārtībā ir iekļauti Padomes secinājumi par orgānu ziedošanu, lai pievērstos arī šim jautājumam. Šīs tēmas ir atspoguļotas arī Ungārijas organizētajās augsta līmeņa konferenču programmās un Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju tiesību aizsardzības (EPSCO) padomes neoficiālajā sanāksmē.
Papildus tam vēl viens prioritārais jautājums Ungārijas prezidentūras laikā ir Eiropas veselības datu telpas ieviešana, bet Ungārija dod iespēju apspriest arī citus jautājumus, piemēram, par retām slimībām, saikni starp psihisko veselību un dažādām ārkārtas situācijām, kā arī dalībvalstu sadarbības iespējām zāļu pieejamības jomā.