Informācija presei
Ministrs Hosams Abu Meri. Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja
Veselības ministrs Hosams Abu Meri. Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja

Veselības ministrs Hosams Abu Meri, trešdien, 17. janvārī, piedalīsies Ziemeļu dimensijas Sabiedrības veselības un sociālās labklājības partnerības Ikgadējā konferencē Stokholmā.

Ministrs divpusēji tiksies ar Zviedrijas sociālo lietu un sabiedrības veselības ministru Jākobu Fošmēdu (Jakob Forssmed), bet kopā ar RSU pārstāvjiem notiks tikšanās arī ar  Izglītības un pētniecības ministrijas valsts sekretāri Mariju Nīlsoni (Maria Nilsson).

Konferences galvenie temati būs antimikrobiālās rezistences (AMR) apdraudējums un ieguldījumi veselības un labbūtības uzlabošanā reģionā.

H. Abu Meri uzsvērs starpvalstu sadarbības nozīmi cīņā pret AMR, kā arī uzsvērs jaunās Eiropas Farmācijas Pakotnes nozīmi – īpaši zāļu pieejamības un informācijas aprites jomā. Ministrs jau vairākkārt ir uzsvēris, cik nozīmīga ir  laicīga un pareiza medikamentu lietošana t.sk. cīņā pret AMR, tādēļ zāļu pieejamības uzlabošana ir viena no viņa prioritātēm veselības aprūpes pilnveidošanā.

Tāpat H. Abu Meri uzsvērs pašreizējo iniciatīvu uzlabošanu digitālās infrastruktūras un veselības aprūpes jomās, ka arī aicinās izmantot dalībvalstu nelielā skaita priekšrocības un elastību, lai ātri reaģētu un ieviestu inovācijas. Šāda pieeja nodrošina saskaņotu, dinamisku un ietekmīgu reģionālo sadarbību, risinot gan pašreizējās problēmas, gan nākotnes iespējas.

Esošā priekšsēdētājvalsts Zviedrija informēs par galvenajiem secinājumiem un paveikto, bet Lietuva, kas stāsies vadībā nākamā, informēs par prioritātēm turpmākajos divos gados.

Ziemeļu dimensija veselības un sociālo jautājumu jomā ir sadarbības organizācija, kurā darbojas Norvēģija, Zviedrija, Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija un Vācija, kā arī Eiropas Komisijas struktūrvienības un starptautiskas organizācijas. Partnerības mērķis ir veicināt sadarbību un koordinēt Baltijas jūras reģionā realizētos starptautiskos projektus ar mērķi samazināt galveno infekcijas slimību izplatību un popularizēt dzīves veidu, kas neļauj attīstīties neinfekcijas slimībām, kā arī paaugstināt iedzīvotāju labklājību un popularizēt sociāli aktīvu dzīvesveidu.