Piektdien, 10. novembrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu, lai pārrunātu aktuālos jautājumus veselības aprūpes jomā.
Veselības ministrs Saeimas priekšsēdētāju iepazīstināja ar savām prioritātēm veselības aprūpēs pilnveidošanas jomā, kā arī pārrunāja darbu pie 2024.gada veselības nozares budžeta. Hosams Abu Meri skaidroja, ka papildus plānotie 275 miljoni eiro ir būtisks ieguldījums nozares attīstībā un atspoguļo valdības apņemšanos veselības aprūpi virzīt kā vienu prioritātēm. Ministrs informēja arī par papildu finansējuma ieguvumiem Latvijas iedzīvotājiem - tas ļaus mazināt pacientu gaidīšanas rindas uz ambulatorajiem pakalpojumiem, nodrošinot lielāku izmeklējumu un ārstniecisko manipulāciju apmaksu, primārās veselības aprūpes stiprināšanu un apmaksas tarifu pārskatīšanu stacionārajā sektorā, ņemot vērā reālo izmaksu pieaugumu. Tāpat tiks turpināti uzlabojumi onkoloģijas jomas pakalpojumu pieejamības un kvalitātes pilnveidošanā, mātes un bērna veselības aprūpē un kompensējamo medikamentu pieejamībā. Ministrs uzsvēra, ka liela uzmanība tuvākajos gados ir jāpievērš ārstniecības personālam, tiks turpināta arī iepriekšējos gados aizsāktā veselības aprūpes darbinieku atalgojuma palielināšana, taču ir jādomā arī par citiem motivēšanas instrumentiem – atbalstam par darbu reģionos, darba vides modernizēšanu, motivējošu darba kultūru u. c.
Tikšanās laikā tika pārrunāts arī jautājums onkoloģijas jomas kā vienas no veselības aprūpes prioritātēm uzlabojumiem - arī par papildu 8 operācijas zāļu un saistītās infrastruktūras izveidi, kā arī medicīniskā aprīkojuma iegādi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs”. RAKUS Latvijas Onkoloģijas centrā ārstējas aptuveni 80% no visiem valsts onkoloģijas pacientiem, tādēļ būtiski nodrošināt atbilstošu modernu slimnīcas infrastruktūru ārstēšanas darbību nepārtrauktībai.
Veselības ministrs Hosams Abu Meri akcentēja, ka ļoti būtisks jautājums un viena no viņa darbības prioritātēm ir uzlabot iedzīvotājiem medikamentu pieejamību, ko paredzēts panākt gan paplašinot un pārskatot kompensējamo medikamentu klāstu, kā arī risinot jautājumu par medikamentu cenām ārpus zāļu kompensācijas sistēmas.
Apspriežot veselības aprūpes nozares digitalizācijas jautājumus, veselības ministrs Hosams Abu Meri un Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa bija vienisprātis, ka straujāka digitālo risinājumu ieviešana ir kritiski svarīga nozares iekšējo procesu un pārvaldības sakārtošanai, kā arī datos balstītu lēmumu pieņemšanai. Papildus tas mazinās birokrātiskos procesus veselības aprūpē, atvieglos ārstu darbu un uzlabos pacientiem ārstniecības kvalitāti. Digitalizācija atvieglotu arī ciešāku sadarbību veselības aprūpes jomā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, jo īpaši ar Lietuvu un Igauniju.