Veselības ministrs Hosams Abu Meri trešdien, 20. martā, tikās ar Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Hananu Halfanu Obaid Al Madhani Al Alīli (Hanan Khalfan Obaid Ali Al Madhani Al Aleeli), lai pārrunātu abu valstu sadarbību veselības nozarē un starpministriju vienošanās projektu par divpusējās sadarbības attīstīšanu veselības un medicīnas zinātnes jomā.
Iepriekš AAE īpašu interesi izrādījuši par Latvijas veselības personāla piesaisti darbam AAE un sadarbību medicīnas preparātu ražošanas un farmācijas jomā. Latvija savukārt ir ieinteresēta veselības tūrisma attīstībā, piedāvājot AAE pacientiem veselības aprūpes pakalpojumus Latvijas ārstniecības iestādēs. 2022. gadā Latvijā tika apkalpoti 55 AAE pacienti un ārstniecības iestāžu ieņēmumi no AAE pacientiem sasniedza 224 601 eiro. Tas ir devītais labākais rādītājs starp visiem Latvijā apkalpotajiem ārvalstu pacientiem.
Tikšanās laikā AAE ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Hanana Halfana Obaid Al Madhani Al Alīli īpaši uzsvēra sadarbības potenciālu gan veselības tūrisma, gan medicīnas izglītības jomā.
Šobrīd ir sagatavots sadarbības līguma projekts, kas paredzētu veselības aprūpes personāla izglītošanu, pētniecības un izglītības personāla apmācību un pārkvalifikāciju, pamatojoties uz savstarpēji saskaņotām kvalifikācijas prasībām; veselības speciālistu apmaiņu, veidojot tiešu sadarbību starp medicīnas izglītības iestādēm, centriem un citām saistītām institūcijām; kopīgus pētniecības projektus medicīnā atbilstoši iedzīvotāju veselības aizsardzības vajadzībām; koordināciju un sadarbību slimību izplatības kontroles jomā.
Jau ziņojām, ka Veselības ministrija ir izstrādājusi un valdība 19. martā pieņēma plānu veselības tūrisma attīstībai Latvijā. Tāpat Latvija divpusējās sarunās ar vēstniekiem uzsver medicīnas izglītības iespējas ārvalstniekiem Latvijas augstskolās, kuru studiju programmas, prakses iespējas lielajās universitātes slimnīcās un mācību maksa ir konkurētspējīgas ar citu valstu izglītības iestādēm. Turpmāko gadu laikā plānots palielināt ārstniecību iestāžu ikgadējos ieņēmumus no veselības tūristiem līdz 15 miljoniem eiro, kā arī palielināt ārvalstu klātienes veselības tūristu skaitu par 20%.