Veselības nozare pēdējo gadu laikā ir saskārusies ar vairākiem satricinājumiem un izaicinājumiem. COVID-19 radītā pandēmija, finanšu un cilvēkresursu pieejamība, infrastruktūras un aprūpes efektivitāte, jauno speciālistu piesaiste, komunikācija starp veselības nozarē vadošajām ietekmes pusēm ir tikai daži no akūtajiem jautājumiem nozarē.
Katra no pieredzētajām krīzēm ir izgaismojusi problemātiku kādā no veselības jomām un virzieniem. Katra krīze ļauj arī izprast vājos punktus un identificēt vēlamāko attīstības gaitu. Tās arī ilustrē pieejas un domāšanas veida maiņu, kur nereti nepieciešams valsts, uzņēmējdarbības, kā arī nevalstiskā sektora kopīgs darbs vienota mērķa vārdā.
Krīzi var uzskatīt par pārvarētu vien tad, kad tās sekas ir novērstas un mācībstundas ilgtermiņā ieviestas. Lai mazinātu turpmāku krīžu ietekmi uz veselības nozari, nepieciešams atskats uz to, kādas atziņas veselības nozare kopumā ir guvusi no pēdējo laiku satricinājumiem, kā arī diskusija par nākotnes izaicinājumiem un iespējām mainīgas veselības nozares apstākļos.
Lai rastu atbildes uz augstāk minētiem jautājumiem, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar Veselības ministriju rīko diskusiju “Krīzes veselības nozarē: mācībstundas un iespējas”.
Diskusijas dalībnieki:
- Līga Meņģelsone, veselības ministre
- Daiga Behmane, RSU Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece
- Valts Ābols, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padomes loceklis
- Vilnis Dzērve, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis, Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūta vadošais pētnieks, ārsts
- Rinalds Muciņš, Paula Stradiņa klīniskās universitātes valdes priekšsēdētājs
Diskusijas moderators:
- Mārtiņš Daugulis, RSU Politikas zinātnes katedras vadītājs
Diskusija norisināsies ceturtdien, 2. martā, no plkst. 10.00 līdz 11.30 Hipokrāta auditorijā RSU galvenajā ēkā Dzirciema ielā 16, Rīgā. Piedalīties aicināts ikviens interesents, iepriekš reģistrējoties: https://ej.uz/r3hv.